O opakowaniach

Ups! Tu powinien być obrazek.

A wiesz, że opakowania Zestawów Przygód są wykonane z tektury? Ha! No właśnie, ale co z tego wynika i po co komu taka informacja? Poniżej kilka słów dla ochrony środowiska.

Po pierwsze: ponowne wykorzystanie

Opakowania Zestawów Przygód są tak wykonane, aby można było zawiesić je na ścianie i wygodnie dobierać z nich kolejne papierowe woreczki. Torebki jednak kiedyś się kończą, a pudełko pozostaje puste. Wtedy można je wyrzucić, ale można też wymyślić dla niego inne zastosowanie! Można na przykład:

  • trzymać w nim kartki z notatkami lub przepisami,
  • wykorzystać je do przechowywania zeszycików kolekcjonera,
  • zastosować je jako materiał do budowy modelu z tektury,

i wiele innych, gdzie jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia!

Po drugie: kiedy opakowanie jest już do niczego

No dobra, ale co jeśli opakowanie się podarło albo zwyczajnie nie ma co z nim zrobić? Wówczas polecamy umieścić je w koszu. Warto jednak pokusić się o segregację odpadów – pudełko od Zestawu Przygód najlepiej jest umieścić w pojemniku przeznaczonym dla papieru. Taki pojemnik ma zwykle gustowny, niebieski kolor.

Po trzecie: znaczki na opakowaniu

Być może zastanawiasz się też co znaczą te małe rysuneczki, umieszczone na dolnej, tylnej części opakowania. Spieszymy z wyjaśnieniami:

Ups! Tu powinien być obrazek. Grafika przypominająca o konieczności wyrzucenia zużytego opakowania do śmietnika.

Ups! Tu powinien być obrazek. Oznakowanie materiału (tutaj tektura płaska), z którego wykonano opakowanie. Jest ono zgodne z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 3 września 2014 r. w sprawie wzorów oznakowania opakowań (Dz.U. 2014 poz. 1298).

Ups! Tu powinien być obrazek.Informacja o przydatności produktu do wykorzystania w kontakcie z żywnością.