Opublikowano Dodaj komentarz

Przepisy Kanapkomiksu #8: By czasem kakao do kanapek się zdało

Masło kakaowe

Podczas promocji naszego produktu na promenadzie w Świnoujściu mieliśmy okazję porozmawiać z dziećmi i ich rodzicami. Okazuje się, że duża część z Was nie zamierza rezygnować z masła czekoladowego do kanapek w szkole. Właśnie dlatego postanowiliśmy zamieścić przepis na masło czekoladowe domowej roboty. Chcielibyśmy jednak, aby była to alternatywa dla kupnych gotowców, a nie stały element kanapek szkolnych.

SKŁADNIKI:Masło kakaowe

  • pół kostki masła,
  • 3 łyżki kakao,
  • 3 łyżki cukru,
  • 1 umyte i sparzone jajko,
  • mogą być siekane orzechy – jeśli masło ma być orzechowe,
  • do podania dodatkowo truskawki, banany lub inne owoce.

WYKONANIE:

Masło kakaoweRozpuścić masło a w nim wymieszać cukier do rozpuszczenia i kakao. Po przestudzeniu wbić jajko i mieszać.

Masło kakaoweWażna informacja jest taka, że po rozpoczęciu mieszania masa stanie się w konsystencji jakby się zważyła – tak jest zawsze ale nie należy przerywać mieszania i po jakiś 2-3 minutach mieszania masa stanie się gładka i błyszcząca.

Masło kakaoweMasło może służyć jako zwykłe smarowidło do kanapek. Należy je schować do lodówki i wyjmować przed samym robieniem kanapki. Konieczne jest odczekanie małej chwilki, aby masełko ociepliło się odrobinę i stało się smarowne. Wykonaną kanapeczkę koniecznie należy wzbogacić o owoce (truskawki, banany, cienkie plasterki jabłka lub inne ulubione).

Jeśli masło miałoby służyć jak polewa do oblania truskawek lub innych owoców – jak na zdjęciu to należy je maczać póki masa jest świeża (i jeszcze lekko ciepła).

Pozdrawiamy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *