Opublikowano Dodaj komentarz

Przepisy Kanapkomiksu #12: Kanapka cudnie smakuje, gdy dodatków nie brakuje

Kanapka cudnie smakuje, gdy dodatków nie brakuje

Tym razem uwagę należy zwrócić na pieczywo, którego użyjemy do zrobienia kanapeczki.
Małe buźki mają problem z ugryzieniem dużej kanapki. Dlatego, jeśli chcemy do kanapki zapakować sporą ilość dodatków, pieczywo nie powinno znacząco jej powiększać.

SKŁADNIKI:

WYKONANIE:

Ukroić dwie kromki chleba i obie posmarować cienko masłem. Ułożyć zieleninę, wędlinę oraz paprykę. Przykryć drugą kromką. Zapakować w torebkę oraz pudełko śniadaniowe.
Lubię do kanapki dodać jakieś warzywo, szczególnie takie chrupiące i świeże. Kanapka nie jest nudna, miło chrupie i, co ważne, łatwiej ją pogryźć.

Czasem może zastanawiacie się po co torebka, skoro i tak polecamy zapakować kanapkę do śniadaniówki? Dzisiejsza kanapka będzie najlepszym wyjaśnieniem. Jeśli zależy Wam – rodzicom, aby w kanapce znalazło się i warzywko i wędlinka lub serek, to Wasze dziecko, nagryzając ją, może mieć problem z utrzymaniem tego w całości. Takie dodatki mogą spaść na podłogę lub z powrotem do woreczka. Brudne ręce ucznia to oczywistość w życiu szkolnym. Nasz uczeń trzymając kanapkę przez woreczek nie dotyka jej brudnymi rękoma. No i jeśli nie skończy jeść kanapki w ciągu jednej przerwy to może ją znów zawinąć i zjeść na następnej.

A Ty, drogi rodzicu, jak pakujesz sobie kanapki do pracy? Czy tylko dzieci mają mieć radochę?

Pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *