O nas

O nas

To było mniej więcej jakoś tak…

Aneta z poważną miną wysłuchiwała najnowszych radiowych doniesień.
-Co piąte dziecko w Polsce jest otyłe -ostrzegał speaker. -Winę ponosi nieodpowiednie żywienie. Dzieci rezygnują z regularnych posiłków na rzecz słodyczy i innych kalorycznych przekąsek oraz napojów.
Wiadomości były niepokojące, ale Aneta nie sprawiała wrażenia zszokowanej. Angażowała się w sprawy szkolne swoich dzieci i na własne oczy widziała jak sytuacja zmieniała się w ostatnich latach. Widziała jak słodycze wypierają owoce, a chipsy zajmują miejsce chleba i warzyw. Nie winiła dzieci. Nie winiła też rodziców. Sytaucja wygląda, jak wygląda, po prostu taka jest rzeczywistość. Można złorzeczyć, można narzekać, można się zamartwiać, albo można spróbować coś z tym zrobić.

Postawiła na to ostatnie.

Tak powstał pomysł na Kanapkomiks. Jeśli tradycyjne drugie śniadanie powoli zaczyna być przeszłością, trzeba kombinować tak, żeby uczynić z niego atrakcję. Dodać do niego element, który uczyni je nową przyjemnością, do której będzie się chciało codziennie wracać. Ale jaki? Padło na komiksy. Tym postanowiłem zająć się ja, Łukasz. To zresztą praca marzeń, jak tester gier komputerowych, czy specjalista sprawdzający poziom wygody łóżek hotelowych! A w samą misję i potrzebę jej realizacji wierzę tak samo mocno jak jej pomysłodawczyni.

I oto my.

Jesteśmy małą, rodzinną firmą. Promujemy zdrowe żywienie, robiąc wszystko, by zachęcić dzieci do jedzenia drugiego śniadania. Stawiamy na polskich producentów, współpracując tylko z rodowitymi dostawcami półproduktów. Dbamy o jakość produktu, wybierając rozwiązania najlepsze i najpraktyczniejsze dla naszych klientów, a jednocześnie jak najprzyjaźniejsze dla otaczającego nas środowiska.

Taka jest nasza misja, takie są nasze cele. Wierzymy w nie i jeśli tylko nam na to pozwolicie, będziemy je realizować.