Wskazówki Kanapkomiksu

Ups! Tu powinien być obrazek.

  W czym możemy pomóc?

 1. Wszyscy rodzice wiedzą, że niezłym haczykiem na małego niejadka są kolorowe kanapeczki, ułożone w rybki, biedronki, misie pysie i tym podobne. No ale co zrobić z kanapkami do szkoły? Takie wesołe i pomysłowe śniadanko wygląda świetnie i cieszy małe oczko tuż po zrobieniu. Zmienia się jednak w coś zgoła innego podczas transportu- potrząsane, podrzucane i przewracane.
 2. I tu pojawiamy się my – Kanapkomiks. Ciekawe komiksy, dołączone do torebek śniadaniowych właśnie taką rolę mają spełnić. Zachęcić do sięgnięcia po zdrowe śniadanko, przygotowane przez kochających rodziców, dziadków, ciocie…
 3. Nasz przemiły Kosmita będzie miał wiele nietypowych, wariackich, odlotowych miłych, sympatycznych, przygód. Wszystkie kończą się w sposób nieoczekiwany. Niektóre jednak mogą być niezrozumiałe dla najmłodszych. Takie opowiedz nam mamo, tato, dziadku, babciu, ciociu… może im pomóc zrozumieć. Ale to też okazja, aby pośmiać się razem. Może też się okazać, że to Milusińscy opowiedzą i wytłumaczą Wam tę historyjkę. I właściwie o to nam chodzi!
 4. Pamiętajcie jednak, że:

 5. Pamiętaj, aby robić śniadanie ze świeżych składników. Jeśli kanapka jest poza lodówką przez dłuższy czas, dziecko może się zatruć, szczególnie w ciepłe dni.
 6. Nie rezygnuj z wymyślania. Staraj się, aby kanapeczki były kolorowe, smaczne, ciekawe, urozmaicone. Ucz różnych smaków! Listki bazylii, kiełki rzodkiewki, pasta jajeczna czy mięsko domowej roboty to ciekawa alternatywa dla bułki z serem żółtym, która ma prawo się znudzić.
 7. Staraj się, aby produkty, których używasz, miały dużą wartość odżywczą. To nie może być nadmuchana bułka, czy chleb plus dodatki pełne chemii z dużą ilością cukru lub soli (albo jednego i drugiego). Takie żywienie nie jest zdrowe i może prowadzić do otyłości, cukrzycy, nadciśnienia, słabej odporności (częste infekcje), słabych kości (osteoporoza), rozwoju pasożytów, braku chęci do aktywności fizycznej, braku możliwości skupienia się na lekcjach, brzydkiego zapachu z ust i brzydkiego zapachu całego ciała.
 8. Produkty nie mogą być zbyt płynne (jak np. pomidory lub sosy), gdyż torebki śniadaniowe Kanapkomiks to w 100% celuloza i mogą rozmięknąć i rozpaść się, przykleić do jedzenia. Jak to papier.
 9. W celu dodatkowej ochrony kanapeczki, ale przede wszystkim książek, zeszytów i innych przyborów szkolnych, schowaj ją dziecku do pudełeczka – tzw. „śniadaniówki”. Do tej samej śniadaniówki zmieści się również pokrojone jabłuszko, małe pomidorki czy jogurcik. A jeśli nie ma w plecaku miejsca na kanapki, to polecamy bawełniane torebki na śniadanko. Kosmita pomoże.
 10. Do picia dawaj dziecku wodę, która najlepiej ze wszystkich napojów wspomaga procesy myślenia. Wiesz, że mózg człowieka składa się przede wszystkim z wody (ponad 70%)? Ponadto przypadkowo rozlana woda uczyni w tornistrze mniej szkód, niż rozlany słodki napój.
 11. Przygotuj tak jedzonko, aby dziecku łatwo było włożyć je do małej buźki. Czasem mały człowiek nie zdąży zjeść całej kanapki w ciągu jednej przerwy. Naucz go zatem, jak ją zabezpieczyć, by śniadanie dotrwało do następnej przerwy lub do następnego burczenia w brzuszku.
 12. W szkole nie ma zwyczaju mycia rąk przed jedzeniem (nie ma co się oszukiwać). Umiejętne ściągnięcie woreczka z kanapki umożliwi trzymanie jej przez woreczek, bez dotykania żywności brudnymi rękami.
 13. Sama torebka to nie zabawka – jest opakowaniem na kanapkę.